Reklama Satkent
Hever Castle (Zamek Hever)

Ufortyfikowany dwór chroniony przez fosę, most zwodzony oraz spuszczaną kratę w masywnej strażnicy.

Wybudowany w 1270 r. i przekazany w ręce rodziny Bullen w XV w. Zamek był rodzinnym domem Anny Boleyn, przyszłej żony króla Henryka VIII i matki Elżbiety I. Po ścięciu Anny, Henryk XVIII podarował zamek swojej kolejnej, czwartej żonie – Annie of Cleves, która rządziła nim aż do swojej śmierci w 1557 r. Zamek został zakupiony przez Sir Edwarda Waldegrave – pierwszego barona zamku Hever.

 

Do początków XX w. zamek popadał w coraz weszką ruinę, aż w 1903 r. został kupiony przez bogatego Amerykanina – Williama Waldorf, który odbudował zamek i odrestaurował ogród z jeziorem. Wystrój pokoi jest aktualnie bogatszy niż za czasów rodziny Boleyn. 

 Podziwiać można portrety Anny i Henryka VIII oraz „Księgę godzin”, którą Anna zabrała ze sobą na egzekucje 19 maja 1536 r. Wystawa figur w kostiumach „Henryk VIII i jego sześć żon” nadaje specyficzny klimat temu miejscu.

 Centralnym punktem ogrodu jest sztuczne jezioro, do którego dojście prowadzi przez wyszukaną loggię i włoski ogród, który jest wspaniałym tłem dla ważnej kolekcji antycznych rzeźb i pomników z Włoch. Ozdobne krzewy, labirynt i Szlak Anny Boleyn dopełniają całości.

 

Kontakt:
Ann Watt
Tel: 01732 861710
Email: annwatt@hevercastle.co.uk
Website: www.hever-castle.co.uk

Adres:
Hever Castle & Gardens
Hever, Nr Edenbridge,

Kent,

TN8 7NG

14-04-2015 administrator

Dodaj komentarz

Losowa firma

serwis komputerow, montaz kamer przemyslowych oraz alarmow
Oferuje montaż kamer przemysłowych CCTV, tanio i solidnie. Pełen asortyment sprzetu. Darmowa wycena i szybka realizacja zlecenia. 8 lat doświadczenia. Serwis pc - naprawa ,modyfikacje , odvirusowanie , składanie pc na zamowienie. Odzyskiwanie danych z dysk...
Lokalizacja: Gillingham
Szczegóły firmy

Ostatnie ogłoszenia

Komentarze

Generowanie strony [s]: 0.0597

Nawigacja

Nasza społeczność