CCTV
Maidstone

Maidstone - w czasach rzymskich i saskich Maidstone było prowincjonalną osadą. Obecnie jet to ważny ośrodek handlowy i przemysłowy oraz stolica Hrabstwa Kent zwanego Ogrodami Anglii.
 Na pierwszy rzut oka Maidstone nie jest ogromną atrakcją turystyczną lecz posiada swój urok oraz kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. W Archibishops Palace zbudowanym ok 1348r w drodze z i do Londynu zatrzymywali sie arcybiskupi Canterbury. Dzis znajduje sie tam urzad stanu cywilnego (Kent Register Office ).

Niedaleko połozony All Saint's Church to idealny przyklad stylu pionowego z konca XIVw. Naprzeciwko palacu arcybiskupiego mieci sie Tyrwhitt-Drake Museum of Carriages, w którym zgromadzono cała game pojazdów od wózków dzieciecych do królewskich karocy. Przy St. Faith’s Street miesci sie Maidstone Museum and Bentlif Art Gallery zbudowane w 1562r, w którym do najciekawszych eksponatów nale¿a na wpół odwinieta z bandazy egipska mumia, rzezba Lady Godivy oraz przedmioty z rejonu Pacyfiku, zgromadzone przez Juliusza Brenchleya.

 Zbudowany w 1762r Ratusz sluzył jako sad. Do dzis nad bogato zdobiona sala radnych miesci sie stara cela na scianach której wciaz widnieja wyryte przez wiezniów oczekujacych na deportacje graffiti. Obecnie miesci sie tam Biuro Informacji Turystycznej. W Maidstone znajduje siê wiele parków i miejsc zieleni. Maidstone Millennium River Park otwarty w 2001r jest idealnym miejscem na spacery poniewaz znajduje siê tam 10 km trasa wzdłuz rzeki. Nowa rekreacyjna czescia Millennium River Park jest Whatman Park w którym są place zabaw dla dzieci, treetop walks, skateboard park oraz Riverstage czyli scena na której co jakis czas odbywaja sie koncerty na powietrzu.

 Na 450 akrowy Mote Park skladja sie min boiska, place zabaw, miniaturowa kolejka, parki oraz 30 akrowe jezioro. Ogromna popularnoscia ciesza sie przejazdzki miniaturowa kolejka odbywajace sie w kazdą niedziele w okresie miedzy marcem a sierpniem od 2:30 do 5:00.

 

13-04-2015 administrator

Komentarze

  • Jeżeli chciałbyś współtworzyć ten portal i masz jakieś ciekawe zdjęcia to prosimy o kontakt z nami.

Dodaj komentarz

Losowa firma

Gullands Solicitors
Gullands jest wiodaca I z tradycjami kancelaria w hrabstwie Kent oferujaca szeroki wachlarz uslug, z mozliwoscia wspolpracy w jezyku polskim. Nasze uslugi obejmuja Prawo nieruchomosci - sprzedaz - kupno domow; Testamenty; prawo spadkowe; Prawo rod...
Lokalizacja: Maidstone
Szczegóły firmy

Ostatnie ogłoszenia

Komentarze

Generowanie strony [s]: 0.0898

Nawigacja

Nasza społeczność