Reklama Satkent

Military Odyssey (Detling)

W dniach 26,27 i 28 sierpnia 2017 odbyła się impreza Military Odyssey w Detling w angielskim hrabstwie Kent.

Jest to jeden z największych zlotów militarnych w tej części Europy. 

Jest tam wszystko, co może zainteresować fanów historii, tej najnowszej, tej dawnej i tej bardzo dawnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii poniżej i radzimy zarezerwować sobie datę w 2018 roku.

Więcej informacji >>> Kliknij tutaj <<<

 

 

Zlot samochodów klasycznych w Margate

Dnia 25-go września 2016 odbył się coroczny zlot miłośników motoryzacji pod nazwą OhSoRetro. Oprócz całej masy samochodów z różnych zakątków świata można było posłuchać doskonałej muzyki na żywo, kupić dosłownie wszystko co związane z motoryzacją. Impreza doskonale nadaje się do wpisania w grafik na przyszłe lata.

 

Dlaczego warto zwiedzić Rochester ?

Rzymskie ruiny murów obronnych, zamek z czasów Wilhelma Zdobywcy, renesansowe dworki są świadectwem bogatej przeszłości Rochester. Było to też ulubione miasto Dickensa. Natomiast w tutejszym muzeum można poznać przejmującą historię dziewiętnastowiecznych pływających więzień.
Często szukamy miejsc niezwykłych i atrakcyjnych w odległych okolicach, nie doceniając prawdziwych skarbów turystycznych będących w zasięgu ręki. Dlatego musiał minąć prawie rok zanim wybrałam się do Rochester, leżącym w hrabstwie Kent.

Pokazy lotnicze w Wielkiej Brytanii

Pokazy lotnicze w Wielkiej Brytanii odbywają się praktycznie przez cały rok, ale w okresie do wiosny do jesieni takich imprez jest najwięcej. Widzowie mogą podziwiać samoloty zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.

 

Poniżej subiektywna lista letnich wydarzeń lotniczych, na które – wg mnie – warto wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi.

Hever Castle (Zamek Hever)

Ufortyfikowany dwór chroniony przez fosę, most zwodzony oraz spuszczaną kratę w masywnej strażnicy.

Wybudowany w 1270 r. i przekazany w ręce rodziny Bullen w XV w. Zamek był rodzinnym domem Anny Boleyn, przyszłej żony króla Henryka VIII i matki Elżbiety I. Po ścięciu Anny, Henryk XVIII podarował zamek swojej kolejnej, czwartej żonie – Annie of Cleves, która rządziła nim aż do swojej śmierci w 1557 r. Zamek został zakupiony przez Sir Edwarda Waldegrave – pierwszego barona zamku Hever.

 

Maidstone

Maidstone - w czasach rzymskich i saskich Maidstone było prowincjonalną osadą. Obecnie jet to ważny ośrodek handlowy i przemysłowy oraz stolica Hrabstwa Kent zwanego Ogrodami Anglii.
 Na pierwszy rzut oka Maidstone nie jest ogromną atrakcją turystyczną lecz posiada swój urok oraz kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. W Archibishops Palace zbudowanym ok 1348r w drodze z i do Londynu zatrzymywali sie arcybiskupi Canterbury. Dzis znajduje sie tam urzad stanu cywilnego (Kent Register Office ).

Narodowe Centrum Kosmiczne

Narodowe Centrum Kosmiczne to muzeum kosmiczne położone w mieście Leicester. Otwarte zostało 30 czerwca 2001 . Muzeum poświęcone nauce o kosmosie i astronomii. Centrum składa się z sześciu głównych galerii i wystaw. Atrakcją muzeum jest “DIGISTAR 3″ kino – planetarium i symulator 3D – podróży na jeden z księżycy Jowisza. 

Losowa firma

Translation Studio - Aleksandra Nowakowska
Tłumacz języka angielskiego. Pomoc językowa. Nauczyciel języka angielskiego/polskiego.
Szczegóły firmy

Ostatnie ogłoszenia

Komentarze

Generowanie strony [s]: 0.0821

Nawigacja

Nasza społeczność